o nás

Firma Materasso je tím odborníkov s bohatými a dlhoročnými skúsenosťami v oblasti výroby ortopedických matracov a postelí. Staviame predovšetkým na kvalite vypracovania a použitých materiálov. Dôležitú úlohu hrá aj dôsledné zladenie jednotlivých elementov. Naši dizajnéri a konštruktéri sa snažia využívať všetky informácie v oblasti nových trendov, ale tiež vychádzajú v ústrety predstavám a očakávaniam našich zákazníkov.


Firma Materasso

HISTÓRIA

Firma MATERASSO bola založená v roku 1995. Zameraním firmy bola výroba zdravotných a ortopedických matracov, antialergických prikrývok, vankúšov a dekoračných prikrývok. Postupne firma rozšírila sortiment o výrobu rámových, kontinentálnych a dizajnových postelí, lamelových roštov, bytových doplnkov, sedacích vakov, výrobkov a hračiek z molitanu.

SÚČASTNOSŤ

V súčasnej dobe MATERASSO, ktorej výrobné priestory sú v obci Oravské Veselé, produkuje viac ako 300 000 matracov a cez 70 000 lamelových roštov ročne a to v rôznych variáciách. Naše matrace a postele prezentujeme v niekoľkých kolekciách: MATERASSO, MATERASSO Exclusive, FERRETI a HOTELOVÁ KOLEKCIA, ktoré sú vytvorené s ohľadom na špeciálne požiadavky koncového zákazníka. MATERASSO pokrýva 60 - 70% slovenského trhu, pričom svoje výrobky ďalej vyváža do Českej republiky, Poľska, Maďarska, Rumunska, Rakúska, Nemecka, Švajčiarska, Holandska, Fínska, Dánska, Veľkej Británie, Chorvátska, Talianska, Ukrajiny, Litvy, Ruska, JAR a Panamy.

Podľa potrieb a požiadaviek zákazníka sa vyrábajú výrobky v ľubovoľnom rozmere a v rôznych tvaroch. Individuálnych požiadavkám sú prispôsebené ortopedické vlastnosti - tvrdosť a elastickosť matraca, antialergické vlastnosti, estetické vlastnosti - vonkajšie prevedenie matraca. Väčšina vyrábaných matracov je zaradená Štátnym ústavom SR pre kontrolu liečiv ako "Zdravotná pomôcka". MATERASSO je jediný výrobca matracov na Slovensku, pracujúci v systéme ISO, ktorý garantuje celý proces výroby od vývoja až po expedíciu spotrebiteľovi. Firma je držiteľom mnohých certifikátov a ocenení (SLOVAK GOLD, Súhlas hlavného hygienika SR s používaním názvu "Zdravotný pružinový matrac"…). Prispievame k tomu, aby súčasný človek, ktorý je inak vystavený mnohým nepriaznivým vplyvom, ako je nesprávne sedenie či nedostatočný pohyb, mohol zdravo odpočívať, relaxovať a regenerovať svoje sily.


Firma MATERASSO