Technológia: FYZIOSYSTÉM 5 a 7

Technológia: FYZIOSYSTÉM 5 a 7

Zónové matrace sú špeciálne navrhnuté pre väčšie pohodlie a oporu celého tela počas spánku. Ponúkame najmä 5 a 7 zónové matrace. V ponuke sú tiež 3 zónové, ale vzhľadom k nižšiemu pohodliu ich nevyrábame.

5 zónový matrac (fyziosystém 5)

Matrac s 5 zónami ponúka počas spánku optimálnu podporu rôznym častiam tela.

Ide o zóny pre hlavu, ramená, dolnú časť chrbta, stehná a nohy. Všetky zóny majú za úlohu zabezpečiť správnu polohu chrbtice, ktorá by mala byť počas spánku v rovine. 5 zónový matrac poskytuje dostatočnú podporu tým častiam tela, ktoré to potrebujú najviac.

7 zónový matrac (fyziosystém 7)

Najkvalitnejší matrac medzi zónovými matracmi má dokonca 7 zón, ktoré zaisťujú tú najlepšiu podporu tela počas spánku.

Popis 7 zónového matraca

  • Zóna 1 - Oblasť hlavy a krčnej chrbtice - Táto zóna zaisťuje správnu podporu hlavy a krku tak, aby sa zabránilo častým bolestiam krčnej chrbtice.
  • Zóna 2 - Oblasť ramien - Táto zóna je mäkšia, aby sa do nej ramená ponorili počas spánku na boku. Zóna pomáha zmierniť bolestivosť krčnej chrbtice a ramien.
  • Zóna 3 - Oblasť bedier - Bedrová zóna, ktorá je nevyhnutná pre pohodlie dolnej časti chrbta, je najpevnejšou časťou matraca. Poskytuje skutočnú oporu chrbta a zabraňuje prehnutiu chrbtice počas spánku. V priemere 40% telesnej hmotnosti človeka sa počas spánku sústredí práve do tejto oblasti matraca. Mäkký matrac bez dodatočnej pevnosti v bedrovej zóne tak núti chrbticu zotrvávať v neprirodzene prehnutej polohe. Táto skutočnosť potom spôsobuje, že sa svaly počas spánku sťahujú a napínajú, čo má za následok stuhnutosť a bolesť chrbta. Bedrová zóna je veľmi dôležitá, pretože dokáže zmierniť napätie v chrbtici.
  • Zóna 4 - Oblasť panvy - Zóna 4 umožňuje, aby sa boky jemne ponorili do matraca a došlo k uvoľneniu a vyrovnaniu chrbtice.
  • Zóna 5 - Oblasť kolien - Zóna kolien má rovnakú pevnosť ako bedrová zóna. Poskytuje správnu oporu pre kolená a pomáha tak zmierniť bolesť kĺbov.
  • Zóna 6 - Oblasť spodných nôh - Zóna pre dolné končatiny má rovnakú pevnosť ako zóna pre oblasť ramien. Poskytne tak potrebný komfort a úľavu unaveným nohám.
  • Zóna 7 - Oblasť chodidiel a členkov - Táto zóna má rovnakú pevnosť ako zóna určená pre oblasť hlavy a krku. Opäť poskytuje pohodlie a úľavu od bolesti a tlaku v oblasti nôh a členkov.