Matracové poťahy

Matracové poťahy

material

CARBON

Carbonové vlákno predstavuje možnosti najnovších technológii pri zachovaní si kvality tradičných prírodných vlákien. Spĺňa požiadavky dnešnej doby a poskytuje viacero ochranných funkcií. Uhlíkové vlákno v látke vytvára bariéru proti elektromagnetickému znečisteniu a elektrostatickému výboju, ktoré prenikajú do vnútorných priestorov našich domácností. Elektromagnetické žiarenie, generované rôznymi zdrojmi, šíriace sa od telekomunikačných vysielačov až po domáce spotrebiče, vyžarujú radiačné vlny, ktoré tisícnásobne prekračujú prirodzenú ľudskú toleranciu. Trením medzi dvoma objektmi sa môžu prenášať elektróny a spôsobovať elektrostatické výboje rušivo pôsobiace na náš organizmus. Uhlíkové vlákna vytvárajú permanentný štít a ochranu proti týmto, pre ľudský organizmus, nežiaducim faktorom. Carbon spĺňa aj požiadavku zvýšených hygienických nárokov tým, že je antibakteriálny, úspešne bojuje s plesňami a nežiaducimi baktériami, čím vytvára zdravé prostredie. Spánok na matraci s poťahom s uhlíkovými vláknami dovoľuje vášmu telu uvoľniť elektrostatické náboje akumulované počas dňa. To napomáha hlbšiemu a uvoľňujúcejšiemu spánku v zdravotne nezávadnom prostredí.

material

THERMOBALANCE

Predstavujeme Vám modernú matracovú textíliu THERMOBALANCE, pracujúcu na rovnakom princípe, ako ľudská pokožka. V prípade použitia tohto poťahu ide o jedinečné riešenie, ako zabezpečiť rôzny tepelný komfort pri spaní podľa toho, čo potrebuje daný človek. Je to ideálna voľba pre partnerské matrace, nakoľko sa táto tkanina prispôsobuje vášmu telu len na ploche, na ktorej ležíte. Dokáže tak na jednej časti matraca „hriať“ a na druhej „chladiť“! Tak, ako sa póry ľudskej pokožky otvárajú a zatvárajú v závislosti na teplote, tak aj vlákna CUSTOMOOD vytvárajú v poťahu otvorenú – priedušnú, alebo zatvorenú - nepriedušnú väzbu. Vo chvíli, keď teplota pri spaní stúpne mimo komfortnú oblasť pre človeka, štruktúra tkaniny sa otvorí. Vzniká priedušná štruktúra, umožňujúca odviesť prebytočné teplo a vlhkosť produkované ľudským telom. Po odparení a znížení teploty sa štruktúra tkaniny znovu uzatvorí. Neustálym opakovaním tohto procesu sa tkanina prispôsobuje ľudskému telu, jeho teplote a vlhkosti, a tak zabezpečuje dokonalú termoreguláciu počas spánku. V princípe „dýcha“, ako ľudská pokožka, čím zabezpečuje stálu sviežosť a napomáha udržaniu hygieny a antibakteriálnosti prostredia matraca. Poťah matraca THERMOBALANCE s vláknom CUSTOMOOD vytvára to najlepšie prostredie pre zdravý, pohodlný a ničím nerušený spánok.

material

OLIVA

Náš poťah OLIVA používa jedno z najúčinnejších liečiv, ktoré príroda vytvorila na našej pôde. Pochádza z krásnej, stredomorskej záhrady hladenej lúčmi slnka, kde sa pestujú olivy ... Ako viete, olivy tvoria základ zdravej výživy obyvateľov južnej Európy, pretože obsahujú vitamíny E, A, D a K, ktoré spomaľujú proces starnutia ľudského tela. A práve takúto úlohu hrá v našej ponuke poťah Oliva - spomaľuje proces starnutia pokožky spiaceho človeka, obmedzuje tvorbu vrások, ktoré predsa nepridávajú na kráse a iných stôp ubiehajúceho času. Tento efekt umožnilo využitie technológie mikrokapsúl, z ktorých sa postupne uvoľňujú užitočné látky do našej pokožky a zároveň zaisťujú jej správnu hydratáciu, blízku jej prirodzenému pH. Hydratovaná pokožka je tak pružnejšia a odolnejšia voči mikropoškodeniam. Poťah bol navrhnutý tak, aby uľahčoval dýchanie celým povrchom pokožky a zároveň z nej odoberá nadbytočné teplo a vlhkosť. Takže je to skôr renomovaný kozmetický prípravok, ktorý na nás pôsobí po celú dobu pokojného a hlbokého spánku. Úžitková hodnota poťahu sa nestratí ani opakovaným praním, ktoré je v prípade tohto produktu doporučené pri teplotách do 60°C.

material

Silk Touch

Matracový poťah SILK TOUCH je výsledkom najnovších výskumov a technologických riešení v oblasti výroby textílií. Vďaka využitiu nanotechnológie pri výrobe vlákien, tento materiál získava nielen elegantný lesk, ale je tiež hodvábne jemný. Látka je nadýchaná, veľmi ľahká a predovšetkým veľmi trvanlivá. Jej štruktúra je zárukou tej najlepšej absorpcie vlhkosti a jej rýchleho odstraňovania, preto na poťahu prevláda suchá mikroklíma vhodná pre naše telo. Vo výsledku sa povrch matraca nezahrieva, čo vedie k zdokonaleniu kvality spánku. Je to rozhodne jedna z najkvalitnejších matracových látok, dostupných na trhu. Dokonale spolupracuje najmä s prvotriednymi termoelastickými matracmi, a to hlavne preto, že celý proces vetrania a výmeny tepla v matraci je podporovaný aj špeciálnym ventilačným pásom z 3D textílie. Nanotechnológia v tom prípade zaisťuje 100% bezpečnosť aj pre alergikov, pretože štruktúra vlákien látky je zabezpečená proti rastu plesní, mykóz, baktérií a množeniu roztočov. Tento jedinečný matracový poťah je samozrejme možné prať a žmýkať pri teplotách až do 60°C.

material

LAVENDER

Matka príroda dáva človeku veľa obranných mechanizmov proti hrozbám zo strany mikróbov, baktérií, plesní a mykóz. A práve túto silu prírody využíva náš matracový poťah LAVENDER. Látkové vlákna sú napustené levanduľovým olejom z kvetov levandule. Získavame tak veľmi odolnú a pevnú látku, ktorá je 100% antibakteriálne zabezpečená. Má zároveň aromaterapeutický účinok (iniciovaný prevzatím prebytočného tepla z ľudského tela), ktorý má priaznivý vplyv na našu pokožku a významne ovplyvňuje nervový systém. Uvoľnená vôňa levandule počas spánku znižuje množstvo stresu, ktorému sme vystavení v priebehu dňa , a tým obmedzuje príznaky neurózy, napätia, bolesti hlavy, migrén, nespavosti a búšenia srdca. Zvlášť je odporúčaný osobám, ktoré trpia "civilizačnými chorobami": depresiami a nespavosťou, pretože má upokojujúci a relaxačný účinok, a tým pomáha vyvážiť vnútornú disharmóniu. Týmto spôsobom zlepšuje kvalitu a hĺbku nášho spánku, zabraňuje jeho náhlemu prerušeniu v jednotlivých fázach, a tiež nám pomáha prebudiť sa ráno s lepšou náladou. Materiál je veľmi hygienický a odolný, s možnosťou prania pri teplote 60°C.

material

LYOCELL

Našu snahu, ponúknuť zdravý spánok v súlade s rytmom prírody, najlepšie odráža matracový poťah LYOCELL. Základom tejto luxusnej matracovej látky je celulóza, ktorá vytvára zamatovo jemný pocit na dotyk a zároveň zaručuje jej pevnosť a odolnosť. Čo je dôležité, je to materiál, ktorý absorbuje a odvádza vlhkosť, takže umožňuje udržiavať hygienickú, suchú klímu na povrchu matraca. Táto vlastnosť je dôležitá napr. pre užívateľov so sklonmi k poteniu, trpiacich hypertenziou. Okrem toho, celulóza je prirodzene antibakteriálnou látkou, čo zdvojnásobuje bezpečnosť jej použitia pre užívateľov trpiacich alergiou, chorobami dýchacích ciest, atď. Väčšina matracov, ktorá je štandardne vybavená týmto prírodným poťahom, dostane navyše aj špeciálny ventilačný pás, ktorý zaisťuje oveľa lepšiu cirkuláciu vzduchu v matraci a lepšiu tepelnú výmenu. Celá látka je husto prešívaná atraktívnym vzorom, čo vyvoláva príjemný pocit pred spánkom. Poťah možno z matraca ľahko stiahnuť a prať na 60°C.

material

ALGUA

ALGUA je nový produkt na trhu. Táto vysoko kvalitná matracová látka využíva dobrotu Matky prírody. Odolné, tradičné vlákna s veľmi dobrou absorpciou vlhkosti z ľudského tela, tu boli obohatené špeciálnymi mikrokapsulami obsahujúcimi extrakt z morských rias Spirulina. V priebehu spánku mikrokapsule postupne uvoľňujú vitamíny, minerálne látky, aminokyseliny, betakarotén, železo, antioxidanty a proteíny, ktoré obsahujú morské riasy, čo má upokojujúci účinok na ľudskú pokožku. Ani prestieradlo z umelých vlákien neobmedzuje pôsobenie tohto matracového poťahu. Účinnosť morských rias Spirulina bola preukázaná vedecky a pôsobí nielen na ľudskú pokožku. Je to tiež prostriedok, ktorý zvyšuje imunitu, upokojuje predmenštruačné syndrómy, ovplyvňuje vzhľad vlasov a nechtov. Takže môžeme povedať, že spať na matraci vybavenom poťahom Algua je v istom zmysle to isté, ako tráviť čas v malých domácich kúpeľoch. Matracový poťah môžete prať a vyžmýkať pri teplote 60°C, bez obavy z poškodenia mikrokapsúl. Sú chránené proti veľmi vysokým teplotám a vlhkosti.

material

BAMBOO

Matracový poťah BAMBOO je veľmi dobrý izolátor mikroorganizmov od tela, vyrábaný na báze celulózy, získanej z bambusových vlákien. Vyznačuje sa predovšetkým hodvábnou jemnosťou. Okrem prirodzenej schopnosti celulózy ničiť alergény vo forme prachových roztočov, plesní, peľu a baktérií, má tiež neuveriteľnú schopnosť absorbovať vlhkosť uvoľnenú telom počas spánku. Bavlna obsiahnutá v poťahu poskytuje vynikajúcu ventiláciu a udržuje suchú mikroklímu na povrchu matraca. Hygienickosť tohto výrobku zvyšuje skutočnosť, že ho môžete z matraca sňať, oprať a vyžmýkať pri teplote do 60°C.

material

BIORYTMIC

Matracový poťah BIORYTMIC je výsledkom synergie modernej vedy s tradičnou čínskou ľudovou medicínou. Táto nádherná, príjemná na dotyk a veľmi pevná látka je vyrobená z najpokročilejších vlákien rastlinného pôvodu, ktoré zachovávajú minerálne látky používané v čínskej medicíne. Tieto minerály vyžarujúce prírodnú energiu zlepšujú tok energie v ľudskom tele a správnu komunikáciu jednotlivých tkanív a orgánov nášho tela. To všetko predovšetkým za účelom prevencie chorôb. Stres, nervozita, depresia? Osoby spiace na matraci vybaveným týmto nádherným poťahom si tiež všimnú zníženie počtu negatívnych myšlienok, zníženie stresu (ktorý, ako vieme, má vplyv na vznik mnohých závažných ochorení) a výrazného zlepšenia nálady počas dňa. To, čoho si všímame menej, ale čo sa naozaj deje, je výrazné zvýšenie odolnosti proti infekciám a nákazám. Tieto vlastnosti ovplyvňujú aj kvalitu spánku - spíme hlbším, neprerušeným spánkom, ktorý vymedzujú len po sebe nasledujúce fázy spánku NREM a REM. Vynikajúca absorpcia vlhkosti z ľudského tela a udržiavanie konštantnej, suchej klímy na povrchu matraca, umožňuje aj regeneráciu pokožky, funguje ako welness centrum. Konštantná teplota, blížiaca sa prirodzenej teplote ľudského tela, tiež zabraňuje prehriatiu a vychladnutiu počas spánku. Ráno je zrazu radosť vstať, život sa stáva jednoduchší, ak spíte na matraci vybaveným poťahom Biorytmic. Samozrejme, látku možno tiež prať pri teplote až do 60°C pre splnenie požiadaviek na hygienu prevádzky.

material

ALOE VERA

Príroda určuje nielen rytmus a tempo nášho života, ale predovšetkým ovplyvňuje kvalitu nášho spánku. Počas spánku, keď myseľ a telo odpočívajú, prebieha veľa regeneračných procesov nášho tela a mozgu (ktorý, správne okysličený, je zodpovedný za to, ako sa počas dňa cítime). Preto je dôležité, aby aj matracový poťah napomáhal k dosiahnutiu úplnej regenerácie. Práve látka ALOE VERA je materiál, ktorý vďaka enzýmom, aminokyselinám a minerálnym látkam, ktoré obsahuje, umožňuje našej pokožke rýchlejšie sa regenerovať a dokonca aj lieči ľahšie zranenia a narušenia pokožky. Tento materiál je veľmi ľahko prateľný (v teplotách až do 60 °C), vďaka možnosti jeho rozdelenia na dve polovice pomocou zipsu.

material

GREENFIRST

Poťahová látka s bioaktívnou úpravou s prírodnou ochranou proti baktériám a roztočom. Látka je vhodná pre alergikov. Vlákna tejto tkaniny nevytvárajú živnú pôdu pre nežiadúce mikroorganizmy. Tým je zaručená dlhšia životnosť a dokonalá hygiena matraca. Poťah je odzipsovateľný a prateľný pri 60 °C.

material

SILVER PROTECT

Niekedy je dobré podporiť prírodu modernou technológiou a vedeckými poznatkami. Jedným z takýchto príkladov je matracová látka SILVER PROTECT, ktorá vznikla s cieľom eliminovať tvorbu škodlivých mikroorganizmov a nezdravých baktérií. Tento cieľ bol dosiahnutý v dôsledku procesu ionizácie vlákien látky striebrom. Vlastnosti striebra sú známe už stovky rokov - tento kov je využívaný nielen v klenotníctve, ale aj pri výrobe nástrojov, ktoré vyžadujú zabezpečenie voči pôsobeniu baktérií. Striebro ovplyvňuje "zánik" väčšiny nákazlivých zárodkov baktérií, peľu a prachu, a v prípade tkaniny zabraňuje a obmedzuje rast plesní a roztočov. Preto naše matracové poťahy Silver Protect sú určené predovšetkým pre alergikov. Ďalšou výhodou použitia matracového poťahu je jeho schopnosť obmedziť vznik nepríjemného zápachu. Tento typ matracového poťahu je dostupný buď prešívaný PES vláknom, alebo pamäťovou penou. V závislosti na verzii prešitia môžete poťah len prať (pre verzie s pamäťovou penou - max. teplota 30 C°),alebo prať a žmýkať (bez pamäťovej peny - max. teplota 60°C).

material

ANTIALERGIC

ANTIALERGIC – poťahová látka s vysokou pevnosťou, vyniká vynikajúcim pomerom „výkon / cena“. Pevnosť je zárukou, že vydrží aj veľmi časté pranie pre udržiavanie čistého, antialergického prostredia v matraci. Poťah je veľmi príjemný na dotyk a prešitý s dutým PES vláknom poskytuje užívateľovi dobrý tepelný komfort. Zároveň zaisťuje základnú hygienu matraca, pohlcuje prebytočnú vlhkosť a je vhodný pre najširšie spektrum zákazníkov. Samozrejmosťou je zips po celom obvode matraca a možnosť prania na 60°C.

material

GREENTEX

Látka GREENTEX je inovatívny materiál ocenený Interzum Award 2009 ako tzv. inteligentný materiál. Je to predovšetkým prírodný materiál s vysokou výkonnosťou, čo sa týka odstraňovania vlhkosti z poťahu, ktorá sa dostáva do matraca pri spaní. Vďaka probiotikám obsiahnutým v štruktúre vlákien chráni spiaceho človeka od všetkých druhov alergénov, ničí roztoče a baktérie. Týmto spôsobom odstraňuje faktory škodlivé pre zdravie ľudí s alergiou a osôb trpiacich ochoreniami dýchacích ciest, vrátane astmy. Elegantné prešívanie, mäkkosť a nadýchanosť pozitívne ovplyvní náš zmysel pre estetiku a bude zdrojom zmyslových pôžitkov. Vo väčšine prípadov je tento matracový poťah prešívaný s klimatizačnou výplňou z dutého vlákna. Používame však aj GREENTEX prešitý s lenivou penou, ktorá robí poťah veľmi príjemným a mäkkým hneď pri prvom dotyku a tvorí dodatočnú komfortnú vrstvu pre telo. Poťah je snímateľný a možno ho prať do 60°C (pri prešití s lenivou penou v teplote 30°C, bez odstreďovania).

material

EUCALYSS

Luxusná látka používaná predovšetkým v prvotriednych matracoch je dodatočne obohatená 100% extraktom z eukalyptu citriodora, antiseptikom známym ľudstvu už po stáročia. Veľmi účinné prírodné antibakteriálne pôsobenie tejto látky je jednou z jej početných výhod. Podporuje hojenie rán, pôsobí tiež ako inhalátor pri ochoreniach dýchacích ciest. Preto je veľmi bezpečným riešením pre ľudí, ktorí trpia astmou. Výťažok z eukalyptu má tiež ďalšiu dôležitú výhodu, ktorú využíva aj matracový poťah Eucalyss. Je to schopnosť odpudzovať nepríjemný hmyz, ktorá bola potvrdená skúškami v renomovanom laboratóriu Anglet vo Francúzsku. Matracový poťah Eucalyss je na jednej strane štandardne prešívaný s jemnou visco (lenivou) penou a na druhej strane s dutým PES vláknom. Pre dokonalé odvetrávanie matraca je doplnený ventilačným pásom z 3D textílie. Poťah je snímateľný a možno ho praťdo 60°C (pri prešití s lenivou penou v teplote 30°C, bez odstreďovania).