Materasso Materasso Všetko na jednom mieste

O spoločnosti Materasso

Certifikáty

Certifikáty

preprava
Prepravný poriadok nákladnej cestnej dopravy

certificate certificate certificate
Certifikovaný systém manažérstva kvality podľa STN EN ISO 9001:2015

Spoločnosť MATERASSO Slovakia, s. r. o. už viac ako 20 rokov dodržiava pravidlá systému manažérstva kvality v oblasti vývoja, výroby a predaja matracov, paplónov, posteľných prikrývok, vankúšov ako aj vývoja, výroby a predaja postelí, posteľných roštov a doplnkového nábytku. A to všetko v zmysle požiadaviek zákazníkov, vývoja trhu a nových trendov materiálov a zdravého spánku, ISO 9001, technických, právnych a iných požiadaviek. V rámci systému manažérstva kvality, organizácia zabezpečuje aj vyššiu úroveň požiadaviek na kvalitu, kontrolu a sledovateľnosť v oblasti výroby a predaja zdravotných pomôcok.

certificate
SIMALFA – zdravotne nezávadné lepidlo zo Švajčiarska

Zdravé spanie je pre nás priorita. Preto pri výrobe matracov dôkladne zvažujeme každý detail s dopadom na naše zdravie. Jedným z najproblematickejších materiálov pri výrobe matracov sú bezpochyby lepidlá. Bežne používané lepidlá na báze rozpúšťadiel zo seba uvoľňujú rôzne prchavé látky. Tieto chemikálie preukázateľne dráždia sliznice dýchacích ciest, pokožku, prípadne aj tráviaci trakt. Významný je aj ich vplyv na centrálny nervový systém a krvotvorbu. Naša firma pracuje s revolučným, patentom chráneným, prírodným švajčiarskym lepidlom SIMALFA. Toto lepidlo je úplne ekologické a spĺňa aj tie najprísnejšie normy zdravotnej nezávadnosti. Lepidlo SIMALFA je certifikované nemeckým Hohenstein institute a má certifikát ECO-PASSPORT, potvrdzujúci, že tento produkt neobsahuje žiadne škodlivé substancie. Toto lepidlo, ako jedno z mála, spĺňa podmienky certifikátu OEKO-TEX štandard 100 – triedy I – čo je najprísnejšia norma. Je dokonca vhodné aj pre výrobky určené pre batoľatá. Lepidlo SIMALFA je na vodnej báze, zatiaľ čo štandardné lepidlá pracujú na báze rozpúšťadiel. Z nami využívaného lepidla sa po aplikácii odparuje iba čistá voda, oproti rozpúšťadlám, vyparujúcich sa u štandardných lepidiel. Je to jeden z ďalších dôkazov, že ekológia výroby, kvalita a zdravotná nezávadnosť našich výrobkov je pre nás absolútnou prioritou.

certificate
FSC® CERTIFIKÁT

Certifikácia FSC® je dôveryhodný systém sledovania a garancie pôvodu materiálu. Certifikované spoločnosti tak môžu preukázať, že ich výrobky pochádzajú zo šetrne obhospodarovaných lesov.

certificate
Štátny ústav pre kontrolu liečiv

Mnohé z našich matracov sú zaradené Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv ŠUKL do zoznamu evidovaných zdravotných pomôcok.

certificate
Öko-Tex Standard 100

Všetky naše poťahové látky majú certifikát Öko-Tex Standard 100. Je to medzinárodný testovací a certifikačný systém pre textílie, vyrábané iba zo zdravotne nezávadných materiálov. Bol vyvinutý v roku 1992.

certificate
Certifikát č. 08 0403 T/ITC/a

Certifikát, vydaný Certifikačným orgánom pre výrobky Institut pro testování a certifikaci, a. s. (ITC) so sídlom v Zlíne (ČR), potvrdzuje, že matrace Prezident kokos, Sultán hydrolatex plus, Sultán latex, Premier termopur, Soyacell, Prezident royal, Viscogreen, Natur biogreen, Admirál bio hydrolatex, Admirál bio-ex latex, spĺňajú základné požiadavky Smernice Rady č. 93/42/EHS zo dňa 14. júna o zdravotníckych pomôckach a príslušných európskych harmonizovaných noriem.

certificate
Slovak Gold 2002

V júli 2002 bol spoločnosti Materasso, s. r. o. ako prvému výrobcovi matracov na Slovensku udelený certifikát SLOVAK GOLD N° 21/2002 za dva výrobky, a to novinku matrac Premiér bio luxus a matrac Adamirál bio-ex latex excellent.

Testy a skúšky na vyrábané matrace

Materiály používané na výrobu matracov sú dodávané od vybraných výrobcov z Čiech, Rakúska, Nemecka, Talianska a Slovenska. Jednotlivé materiály používané na výrobu matracov boli testované z hľadiska:

  • hygienicko-toxikologického v Ústave preventívnej a klinickej medicíny v Bratislave
  • Chemického obsahu formaldehydu, ľahkých kovov a pH vodného výluhu v skúšobnom
    laboratóriu VÚTCH - CHEMITEX v Žiline

Pružinový matrac ako celok bol testovaný z hľadiska:

  • mechanických vlastností (počiatočná mäkkosť, celková deformácia a trvanlivosť
    po dynamickom namáhaní viac info