blog
09.06.2021 ⦁ Výber matraca

Vneste do svojej spálne dotyk prírody vďaka matracom Materasso

Vhodný výber správneho matraca je bezpochyby jednou z najúčinnejších ciest, ako spať kvalitne a bez bolestí chrbta. Ľudia čím ďalej tým častejšie dávajú prednosť prírodným matracom. Čo je to prírodný matrac a aké sú jeho výhody?

Čo si predstaviť pod pojmom prírodný matrac?

Už zo samotného názvu vyplýva, že na výrobu prírodných matracov sú použité najmä prírodné materiály. Vďaka využitiu prírodných materiálov sa šetria zásoby ropy a životné prostredie. Výhody matracov zo studenej peny sú však zachované a navyše sa k nim pridávajú ďalšie.

Spite v súlade s prírodou

Prírodné matracešetrné k nášmu telu aj k prírode. Prírodné materiály použité na výrobu matracov odvádzajú vlhkosť a prirodzene regulujú teplo, vďaka čomu zabezpečujú dlhšiu hygienickú životnosť. Sú vhodné aj pre alergikov a astmatikov a spanie na nich je celkovo zdravšie.

Prírodné a kvalitné syntetické materiály, ktoré sú obsiahnuté v matracoch, sa plne prispôsobujú ľudskému telu a poskytujú chrbtici dostatočnú oporu, čím eliminujú bolesti chrbta a krčnej chrbtice. Pri výbere matraca by ste preto mali klásť veľký dôraz na to, z čoho bol vyrobený. Okrem toho by ste mali matrac vyberať aj s ohľadom na vek. Viac o tom, ako vybrať matrac podľa veku, sa dozviete v tomto článku.

Prírodné zložky v matracoch

S akými prírodnými zložkami, ktoré sa pridávajú do matracov, sa môžete stretnúť a aký vplyv majú na kvalitu spánku?


Levanduľový olej vám zaistí dokonalý odpočinok.

Prírodné oleje

Čo sa týka olejov používaných v matracoch, stretnúť sa môžete napríklad s ricínovým olejom, olivovým olejom alebo levanduľovým olejom. Ricínový olej nahradil ropu, ktorá sa v matracoch používala predtým. Olivový olej prispieva k zlepšeniu stavu pokožky a k jej hydratácii. Levanduľový olej má antibakteriálne účinky, relaxačné účinky a v neposlednom rade odpudzuje hmyz.

Výťažky z rastlín

V penových matracoch sa tiež často používajú výťažky z rastlín. Napríklad výťažok z aloe vera má regeneračné účinky, výťažok zo sladkovodných rias Spirulina uvoľňuje blahodarné zložky, ktoré pomáhajú vyživovať pokožku. Spirulina okrem toho zvyšuje imunitu organizmu a pomáha zmierniť menštruačné bolesti. V neposlednom rade sa často používa výťažok z eukalyptu citrónového, ktorý má protizápalové účinky a odpudzuje hmyz.

Prírodné matracové jadrá Materasso

Prírodnými matracovými jadrami sa môžeme pochváliť aj v Materasso. Naše peny Biogreen a Viscogreen prinesú kus prírody aj do vašej spálne. Tieto peny sú šetrné k životnému prostrediu a vynikajú skvelými vlastnosťami.

TIP: Prírodné matrace Viscogreen Lux

Prírodné matrace Viscogreen Lux s nosnosťou až 170 kg patria k najobľúbenejším matracom značky Materasso. Čím je tento penový matrac výnimočný? Matrac má na oboch stranách rôznu tuhosť. Vrchná strana je tvorená viscoelastickou prírodou penou Viscogreen, ktorá sa pýši výnimočnou tvarovou pamäťou, čo znamená, že lepšie reaguje na zmenu teploty a tlaku a lepšie sa prispôsobuje zmenám tela počas spánku.


Prírodný matrac Viscogreen Lux.

Podkladová vrstva je tvorená odolnou penou Biogreen, na ktorej výrobu sa využili prírodné zložky v podobe ricínového oleja a mikrokapsúl ALOE VERA. Matrac sa môže pochváliť dlhou životnosťou, tvarovou stálosťou a vysokou elasticitou. Matrac je možné uložiť na statický lamelový rošt aj na pevnú dosku.

Poťah matraca je vyrobený z látky Eucalyss, ktorá je napustená 100% prírodným výťažkom z eukalyptu. Ten oceníte najmä preto, že má schopnosť odpudzovať dotieravý hmyz na čele s komármi.

Prečo zvoliť tento matrac?

Matrac pomáha predchádzať bolestiam bedrovej a krčnej chrbtice, bio pena totiž telu zabezpečuje správnu polohu pri ležaní. Ustálenie tela do správnej polohy znižuje prevaľovanie a rotovanie tela, čím matrac zabraňuje nepokojnému spánku. Matrac tiež pomáha predchádzať obehovým problémom. Zásluhu má na tom materiál, ktorý nevytvára protitlak a zaisťuje prirodzenú cirkuláciu obehového systému, čím dochádza k zlepšeniu prekrvenia a odpočinku svalstva. Vďaka tomu, že použité materiály zabraňujú vzniku a množeniu roztočov a alergénov v jadre matraca, je vhodný aj pre alergikov.
 

Publikované 09.06.2021
Aj ty sa chceš poriadne vyspať? Pozri naše matrace